Po wybraniu adresu do analizy należy określić zasięg, w jakim wybrany przez Ciebie adres będzie badany. Opcje wyboru zakresu znajdziesz w górnym panelu nawigacji.

Obszar analizy możesz wyznaczyć na 4 sposoby, od adresu: w linii prostej, w minutach dojścia, w minutach dojazdu lub rysując go ręcznie na mapie. Poniżej zostanie wyjaśniona każda z opcji.

Zasięg w linii prostej
Zasięg w linii prostej jest wyznaczany za pomocą promienia wyrażonego w kilometrach w przedziale 0,5 km do 5 km z przedziałami co 500 metrów. Obszar, który wybierzesz za pomocą suwaka od razu pokaże się na mapie. Zobacz jaki teren pokrywa i zdecyduj, jaki będzie najlepszy pod kątem Twojego biznesu.

Zasięg w minutach dojścia piechotą
Zasięg w tym wypadku wyznaczany jest w czasie, w jakim osoby dotrą do analizowanego adresu piechotą. Zasięg możesz wyznaczyć od 2 do 30 minut co jedną minutę. Zwróć uwagę, że kształt ten będzie nieregularny. Czas dojścia uwzględnia takie czynniki jak przejścia dla pieszych, układ chodników, skrzyżowania i wiele innych, które mają wpływ na pokonany dystans w konkretnym czasie.

Zasięg w minutach dojazdu samochodem
Zasięg w tym wypadku wyznaczany jest w czasie, w jakim osoby dotrą do analizowanego adresu samochodem. Zasięg możesz wyznaczyć od 2 do 30 minut co jedną minutę. W tym wypadku uwzględniane są również czynniki wpływające na czas dojazdu takie jak ulice jednokierunkowe, skrzyżowania, rzeki i mosty oraz rodzaj drogi i dozwolona prędkość (drogami wielopasmowymi dojedziemy znacznie dalej w tym samym czasie).

Zasięg wyznaczony manualnie na mapie
Zasięg może być również wyznaczany ręcznie, jako dowolny kształt wielokąta. Aby to zrobić wybierz opcję "Dodaj zasięg manualnie" w górnym pasku nawigacji. Pod główną nawigacją ukaże się dodatkowy pasek, na którym wybierając opcję 'Narysuj kształt' możesz za pomocą myszki narysować obszar na mapie. Obszar wyznaczamy klikając po kolei punkty na mapie, wyznaczając granice obszaru analizy. Pamiętaj, aby zamknąć obszar analizy klikając w początkowy punkt, w którym zaczęto wyznaczać obszar. 

Po wyznaczeniu obszaru, możesz go modyfikować po wybraniu opcji 'Edytuj punkty'. Kliknij w jeden z punktów granicznych wyznaczonego obszaru, a następnie przeciągnij go w odpowiednie według Ciebie miejsce.

Po narysowaniu obszaru, możesz go anulować lub zaakceptować klikając 'Zapisz zmiany'.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?