Punkty generujące ruch to wszystkie miejsca, w których zbierają się ludzie lub je odwiedzają. Punktem generującym ruch może być Twoja konkurencja, ale również inne miejsca, do których przychodzą Twoi klienci. Aby odkryć najważniejsze informacje o punktach generujących ruch zwróć uwagę, które z nich występują w najbliższej okolicy. 

Zastanów się, kto jest Twoją konkurencją oraz jakie inne usługi są komplementarne do Twoich.

Wybrane punkty możesz zobaczyć na mapie wpisując odpowiedni tag, tak jak pokazano na poniższym obrazku.


Czym są tagi?
Tag to inaczej słowo kluczowe przypisane dla każdego punktu handlowo-usługowego lub użyteczności publicznej. Każde z miejsc może mieć więcej niż jeden tag. Dzięki temu za pomocą kilku słów możemy dokładnie opisać charakterystykę miejsca. 

Najlepiej zobrazuje to przykład.

Załóżmy, że istnieje sieciowy sklep spożywczy w formacie dyskont o nazwie Tanioszek. Do takiego miejsca możemy zatem przypisać kilka tagów, jak: sklep spożywczy, sklep sieciowy, dyskont, Tanioszek. Oznacza to, że wpisując jeden z wyżej wymienionych tagów na mapie pojawią się sklepy Tanioszek.

Ustawienia zaawansowane
Dzięki ustawieniom zaawansowanym możesz ograniczać wyświetlanie punktów na mapie. W jaki sposób?

Wykluczanie z wyszukiwania
Dzięki tej opcji możesz wykluczyć niektóre miejsca z wyświetlania na mapie. Załóżmy, że chcesz wyświetlić wszystkie sklepy sieciowe w okolicy oprócz Tanioszka. Aby to zrobić w pierwszym polu wyboru kategorii wpisz sklep sieciowy, a w polu 'Wybierz kategorie, które chcesz wykluczyć z wyszukiwania' wpisz Tanioszek

Spełnia wszystkie kryteria
Zaznaczając opcję 'Spełnia wszystkie kryteria' możesz zobaczyć na mapie te miejsca, które zawierają wszystkie tagi wpisane przez Ciebie w pierwszym polu wyboru 'Wybierz kategorie miejsc'. 

Przykład?
Zamierzasz otworzyć kawiarnię, która będzie jednocześnie księgarnią. W wyborze kategorii miejsc wpisujesz zatem dwa tagi: kawiarnia i księgarnia. W tym momencie na mapie zobaczysz zarówno kawiarnie jak i księgarnie w okolicy. Jeżeli chcesz zobaczyć ile z tych miejsc jest zarówno kawiarnią i księgarnią jednocześnie, wybierz opcję 'Spełnia wszystkie kryteria'.

Tylko punkty w zasięgu
Wykorzystując tę opcję ograniczysz wyświetlanie miejsc na mapie tylko do zasięgu jaki został wybrany do analizy (np. 7 minut piechotą) i jest zaznaczony na mapie.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?